Klient detaliczny

Podologia

Inaczej podiatria jest to dziedzina medycyny, skupiająca się przede wszystkim na rozpoznawaniu oraz leczeniu (również chirurgicznym, w przypadku lekarza) chorób i wszelkich problemów naszych stóp. Tu już na samym początku należy rozdzielić kwestię estetyczną, jaką najczęściej zajmują się osoby wykonujące tzw. pedicure klasyczny, podstawowy w gabinetach kosmetycznych, zapewniając naszym stopom atrakcyjny, piękny wygląd, bez nadmiernie zrogowaciałej skóry na piętach, odpowiednio skróconym, wypielęgnowanym i wystylizowanym według bieżących trendów paznokciom. Podolog natomiast jest to specjalista od chorób stopy, który musi posiadać wiedzę z zakresu nauk medycznych takich jak: ortopedia, dermatologia, diabetologia (stopa cukrzycowa), chirurgia, techniki zaopatrzenia ortopedycznego a także metody opatrywania ran i inne. W gabinecie podiatry ulgę znajdą przede wszystkim pacjenci z bardzo bolesnymi problemami wrastających paznokci, występowaniem wszelkich odcisków, nagniotków czy modzeli. Również osoby ze schorzeniami diabetologicznymi (cukrzyca), których następstwem są poważne problemy stóp, kierują się po pomoc do podologa. Rozpadliny na piętach, nadmierna potliwość, wady i deformacje palców, a także dolegliwości wirusowe (brodawki) oraz zmiany grzybicze, to również zadania dla osoby, która ukończyła naukę z zakresu podologii. Systematyczna dbałość i pielęgnacja, pozwala uniknąć często przykrych konsekwencji noszenia zbyt ciasnych butów (tu w szczególności kobieca moda na zwężane "noski" obuwia), braku klapek podczas korzystania z powierzchni basenowych, szatni i pryszniców w klubach fitness, siłowniach etc. To właśnie najczęściej w takich miejscach jesteśmy narażeni na wirusa brodawki czy grzybicę. Leczenie jest żmudne i długotrwałe, a co za tym idzie w okresie wiosenno - letnim wstydzimy się eksponować nasze stopy, dlatego też jak najczęściej powinniśmy kierować kroki do gabinetów zajmujących się leczeniem i rozpieszczaniem tej części naszego ciała, która wszak niesie nas przez całe życie.

Produkty podologiczne, kremy, maści, płyny i inne kosmetyki do stóp - hurtownia

Klient detaliczny

Klient detaliczny

Aktywne filtry

SCHRUNDEN-SALBE Maść do...

33,50 zł Cena

Specjalistyczny preparat, idealny dla osób zmagających się z bolesnym problemem popękanych, szorstkich, mocno wysuszonych miejsc, głównie na stopach, łokciach czy kolanach

SCHRUNDEN-SALBE Maść do...

42,82 zł Cena

Specjalistyczny preparat, idealny dla osób zmagających się z bolesnym problemem popękanych, szorstkich, mocno wysuszonych miejsc, głównie na stopach, łokciach czy kolanach.

NAGELSCHUTZ-STIFT Sztyft do...

40,65 zł Cena

Bardzo prosty i wygodny w aplikowaniu preparat, posiada 3 dodatkowe końcówki, które w sposób higieniczny pielęgnują paznokcie dłoni i stóp.

NAGEL UND HAUTSCHUTZ CREME...

38,56 zł Cena

Krem opracowany z myślą o intensywnym odżywianiu szczególnie wrażliwej i wymagającej skóry wału paznokciowego, jak również samej płytki.